27SR1660240W
Manufacturer Part Number:
27SR1660240W
Part of Description:
SNAP RIVET, .162-.166 HOLE, .050
Color :
White
Features :
Grip Range :
0.050" ~ 0.180" (1.27mm ~ 4.57mm)
Head Diameter :
0.375" (9.53mm) 3/8"
Head Height :
0.081" (2.06mm)
Hole Diameter :
0.162" ~ 0.166" (4.12mm ~ 4.22mm)
Rivet Length :
0.236" (5.99mm)