BR2-226-01BK
Manufacturer Part Number:
BR2-226-01BK
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
BARBED FASTENR 0.226 1000 PCS
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Black
Features :
Grip Range :
0.235" ~ 0.297" (5.97mm ~ 7.54mm)
Head Diameter :
0.406" (10.31mm)
Head Height :
0.063" (1.60mm) 1/16"
Hole Diameter :
0.281" (7.14mm)
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Rivet Diameter :
Rivet Length :
0.226" (5.74mm)