BR1-768-01BK
Manufacturer Part Number:
BR1-768-01BK
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
BARBED FASTENR 0.768 1000 PCS
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Black
Features :
Grip Range :
0.781" ~ 1.375" (19.84mm ~ 34.93mm)
Head Diameter :
0.750" (19.05mm) 3/4"
Head Height :
0.093" (2.36mm)
Hole Diameter :
0.281" (7.14mm)
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Rivet Diameter :
Rivet Length :
0.768" (19.51mm)