27MRM060075B
Manufacturer Part Number:
27MRM060075B
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
MALE MINI RIVET, .063 HOLE, .075
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Black
Features :
Requires Mini-Cap
Grip Range :
0.075" (1.91mm)
Head Diameter :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Head Height :
0.050" (1.27mm)
Hole Diameter :
0.062" (1.58mm) 1/16"
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Rivet Diameter :
0.060" (1.52mm)