27MRM060020
Manufacturer Part Number:
27MRM060020
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
MALE MINI RIVET, .063 HOLE, .020
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Natural
Features :
Requires Mini-Cap
Grip Range :
0.020" (0.51mm)
Head Diameter :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Head Height :
0.050" (1.27mm)
Hole Diameter :
0.063" (1.59mm)
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Rivet Diameter :
0.060" (1.52mm)