27KY1560125
Manufacturer Part Number:
27KY1560125
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
NATURAL NYLON 6/6 KEY-HOLE RIVET
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Natural
Features :
Grip Range :
0.125" (3.18mm) 1/8"
Head Diameter :
0.312" (7.92mm)
Head Height :
Hole Diameter :
0.156" (3.96mm)