27QB375375N
Manufacturer Part Number:
27QB375375N
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
SNAP TOGETHER RATCHET RIVET, NAT
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Natural
Features :
Grip Range :
0.346" ~ 0.500" (8.79mm ~ 12.70mm)
Head Diameter :
0.375" (9.53mm)
Head Height :
Hole Diameter :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Rivet Diameter :
Rivet Length :
0.343" (8.71mm)