27AMR1252187
Manufacturer Part Number:
27AMR1252187
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
MALE ADJUSTABLE RIVET, .125 - 2.
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Natural
Features :
Grip Range :
0.125" ~ 2.188" (3.18mm ~ 55.56mm)
Head Diameter :
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height :
0.063" (1.59mm)
Hole Diameter :
Material :
Nylon
Product Status :
Active
Rivet Diameter :
0.123" (3.12mm)
Rivet Length :
2.313" (58.74mm)