27KY2500250
Manufacturer Part Number:
27KY2500250
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
NATURAL NYLON 6/6 KEY-HOLE RIVET
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Rivets
Color :
Natural
Features :
Grip Range :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Head Diameter :
0.500" (12.70mm) 1/2"
Head Height :
Hole Diameter :
0.250" (6.35mm) 1/4"