27SR135180
Manufacturer Part Number:
27SR135180
Part of Description:
SNAP RIVET, .140-.144 HOLE, .060
Color :
Natural
Features :
Grip Range :
0.060" ~ 0.120" (1.52mm ~ 3.05mm)
Head Diameter :
0.253" (6.43mm)
Head Height :
0.061" (1.55mm)
Rivet Diameter :
0.135" (3.43mm)
Rivet Length :
0.180" (4.57mm)