27RT1560432
- Manufacturer Part Number:
- 27RT1560432
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- PAWL LOCK, .156 HOLE, .030-.234
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Rivets
- Color :
- Natural
- Features :
- Grip Range :
- 0.030" ~ 0.234" (0.76mm ~ 5.94mm)
- Head Diameter :
- 0.360" (9.14mm)
- Head Height :
- 0.060" (1.52mm)
- Hole Diameter :
- 0.156" (3.96mm) 5/32"
- Material :
- Nylon
- Product Status :
- Active
- Rivet Diameter :
- Rivet Length :
- 0.432" (10.97mm)