KBS500A101/8
Manufacturer Part Number:
KBS500A101/8
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:
KNOB KNURLED W/SKRT 0.126" METAL
Manufacturer :
Product Category :
Knobs
Color :
Natural
Diameter :
0.500" (12.70mm), 1.000" (25.40mm) Skirt
Features :
6-32 Set Screw (2)
Height :
0.950" (24.13mm)
Indicator :
Line on Top
Material :
Metal
Product Status :
Active
Shaft Size :
0.126" (3.20mm)