KLNS500B1/4
Manufacturer Part Number:
KLNS500B1/4
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:
KNOB KNURLED W/SKRT 0.250" METAL
Manufacturer :
Product Category :
Knobs
Color :
Black
Diameter :
0.500" (12.70mm) Top, 0.750" (19.05mm) Bottom
Features :
6-32 Set Screw (2)
Height :
0.630" (16.00mm)
Indicator :
Line on Top and Side
Material :
Metal
Product Status :
Active
Shaft Size :
0.250" (6.35mm)