KAS500B1/8
Manufacturer Part Number:
KAS500B1/8
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Part of Description:
KNOB FLUTED W/SKIRT 0.126" METAL
Manufacturer :
Product Category :
Knobs
Color :
Black
Diameter :
0.500" (12.70mm), 0.740" (18.80mm) Skirt
Features :
6-32 Set Screw (2)
Height :
0.630" (16.00mm)
Indicator :
Line on Side
Material :
Metal
Product Status :
Active
Shaft Size :
0.126" (3.20mm)