CF47SC/PSA 1.2MM
Manufacturer Part Number:
CF47SC/PSA 1.2MM
Manufacturer/Brand:
Aearo Technologies LLC, a 3M company
Part of Description:
CF-47SC/PSA 1.2MM X 5" X 7"
Manufacturer :
Product Category :
Foam
Color :
Black
Density :
101 kg/m³
Material :
Polyurethane
Material Flammability Rating :
UL94 HF-1
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5.00" W x 7.00" L (127.0mm x 177.8mm)
Thickness :
0.047" (1.20mm)