DRL35MMHI
- Manufacturer Part Number:
- DRL35MMHI
- Manufacturer/Brand:
- Eaton - Bussmann Electrical Division
- Part of Description:
- DIN RAIL 35MMX15MM SLOTTED 1M
- Manufacturer :
- Product Category :
- DIN Rail Channel
- Length :
- 39.370" (1000.00mm)
- Material :
- Steel
- Plating :
- Zinc
- Product Status :
- Active
- Size :
- 1.378" W x 0.591" H (35.00mm x 15.00mm)
- Slotted/Unslotted :
- Slotted
- Thickness :
- 0.039" (1.00mm)