TO-200-060
- Manufacturer Part Number:
- TO-200-060
- Manufacturer/Brand:
- Bivar Inc.
- Part of Description:
- SPACER RECT GEN PURP 0.060"
- Manufacturer :
- Bivar Inc.
- Product Category :
- Component Insulators, Mounts, Spacers
- Color :
- Natural
- Diameter - Inside :
- Diameter - Outside :
- Features :
- Wash Away
- Height :
- 0.060" (1.52mm)
- Length :
- 0.190" (4.83mm)
- Material :
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular
- Type :
- Spacer
- Usage :
- General Purpose - Axial, Radial
- Width :
- 0.095" (2.41mm)