TCSD-05-D-04.70-01-F-N-SR
Manufacturer Part Number:
TCSD-05-D-04.70-01-F-N-SR
Part of Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Polarizing Key, Strain Relief
Length :
0.392' (119.38mm, 4.70")
Number of Positions :
10
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)