TCSD-05-D-07.88-01-F-N
Manufacturer Part Number:
TCSD-05-D-07.88-01-F-N
Part of Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Polarizing Key
Length :
0.657' (200.15mm, 7.88")
Number of Positions :
10
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)