TCSD-05-D-02.13-01-F-N
Manufacturer Part Number:
TCSD-05-D-02.13-01-F-N
Manufacturer/Brand:
Samtec Inc.
Part of Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Manufacturer :
Samtec Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Polarizing Key
Length :
0.178' (54.10mm, 2.13")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)