UBM-22.0M-01
Manufacturer Part Number:
UBM-22.0M-01
Part of Description:
BRD SPT EDGE HOLD SNAP LOCK 22MM
Between Board Height :
0.866" (22.00mm)
Length - Overall :
1.228" (31.20mm)
Mounting Hole Diameter :
0.187" (4.75mm) 3/16"
Mounting Panel Thickness :
0.039" ~ 0.090" (1.00mm ~ 2.30mm)
Support Panel Thickness :
0.060" ~ 0.090" (1.50mm ~ 2.30mm)