SFCBS-M4-14M-01
Manufacturer Part Number:
SFCBS-M4-14M-01
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
CBS STUD-FIT 14MM STUD FOR 12MM
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Board Supports
Between Board Height :
0.551" (14.00mm)
Features :
M4 Thread
Holding Type :
Snap Lock
Length - Overall :
0.953" (24.21mm)
Material :
Nylon
Mounting Hole Diameter :
Mounting Panel Thickness :
Mounting Type :
Screw Mount
Product Status :
Active
Support Hole Diameter :
0.157" (3.99mm)
Support Panel Thickness :
0.062" (1.57mm) 1/16"