DLSP-1-10M-01
Manufacturer Part Number:
DLSP-1-10M-01
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 10MM
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Board Supports
Between Board Height :
0.394" (10.00mm)
Features :
Holding Type :
Snap Lock
Length - Overall :
0.787" (20.00mm)
Material :
Nylon
Mounting Hole Diameter :
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness :
0.063" (1.60mm)
Mounting Type :
Snap Lock
Product Status :
Active
Support Hole Diameter :
0.156" (3.96mm) 5/32"
Support Panel Thickness :
0.063" (1.60mm)