27DMSP00125
- Manufacturer Part Number:
- 27DMSP00125
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- PCB SUPPORT, LOCKING, .125/.125
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Board Supports
- Between Board Height :
- 0.125" (3.18mm) 1/8"
- Features :
- Holding Type :
- Snap Lock
- Length - Overall :
- Material :
- Nylon
- Mounting Hole Diameter :
- 0.125" (3.18mm) 1/8"
- Mounting Panel Thickness :
- 0.063" (1.59mm)
- Mounting Type :
- Snap Lock
- Product Status :
- Active
- Support Hole Diameter :
- 0.125" (3.18mm) 1/8"
- Support Panel Thickness :
- 0.063" (1.59mm)