FFSD-20-D-05.25-01-F-N
Manufacturer Part Number:
FFSD-20-D-05.25-01-F-N
Contact Finish Thickness :
3.00µin (0.076µm)
Length :
0.437' (133.35mm, 5.25")
Number of Positions :
40
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)