FFSD-08-S-10.00-01-N-RW-SR
Manufacturer Part Number:
FFSD-08-S-10.00-01-N-RW-SR
Connector Type :
Socket to Cable
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring, Strain Relief
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
16
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)