STM051SC2DC016N
Manufacturer Part Number:
STM051SC2DC016N
Manufacturer/Brand:
TE Application Tooling
Part of Description:
CONN RCPT 51POS 2ROW 30AWG 16"
Manufacturer :
TE Application Tooling
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
Multiple, Individual
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish :
Nickel
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
1.33' (406.40mm)