SEAC-020-04-40.0-TU-TU-N
Manufacturer Part Number:
SEAC-020-04-40.0-TU-TU-N
Manufacturer/Brand:
Samtec Inc.
Part of Description:
CBL ASSM M-M 80POS 40" HDR
Manufacturer :
Samtec Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Blue, Ribbon
Connector Type :
Plug to Plug
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
50.0µin (1.27µm)
Features :
Length :
3.33' (1.02m)
Number of Positions :
80
Number of Rows :
4
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)