SFSD-50-28C-H-18.00-D-NDS
Manufacturer Part Number:
SFSD-50-28C-H-18.00-D-NDS
Manufacturer/Brand:
Samtec Inc.
Part of Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Manufacturer :
Samtec Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
Multiple, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
1.50' (457.20mm)
Number of Positions :
100
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)