IDSD-12-D-100.00
Manufacturer Part Number:
IDSD-12-D-100.00
Manufacturer/Brand:
Samtec Inc.
Part of Description:
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
Manufacturer :
Samtec Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Multiple, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
8.33' (2.54m)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)