SFSD-40-28-G-11.81-D-NDX
Manufacturer Part Number:
SFSD-40-28-G-11.81-D-NDX
Part of Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.984' (300.00mm, 11.81")
Number of Positions :
80
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)