SFSD-20-28-G-03.25-DS-NUS
Manufacturer Part Number:
SFSD-20-28-G-03.25-DS-NUS
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Flange, Polarizing Key
Length :
0.271' (82.55mm, 3.25")
Number of Positions :
40
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)