S-UCFL208-40MM
Manufacturer Part Number:
S-UCFL208-40MM
Manufacturer/Brand:
Boca Bearing Company
Part of Description:
40MM MNTD UN BEARING 2B FLANGE
Manufacturer :
Boca Bearing Company
Product Category :
Bearings
Dynamic Load Rating :
Features :
Inner Diameter :
Material :
Outer Diameter :
Product Status :
Active
Static Load Rating :
Type :
Mounted Unit Bearing
Width :
1.575" (40.00mm)