S-UCP202-15MM
Manufacturer Part Number:
S-UCP202-15MM
Manufacturer/Brand:
Boca Bearing Company
Part of Description:
15MM MNTD UN BEARING PILLW BLOCK
Manufacturer :
Boca Bearing Company
Product Category :
Bearings
Dynamic Load Rating :
Features :
Inner Diameter :
Material :
Outer Diameter :
Product Status :
Active
Static Load Rating :
Type :
Pillow Block Bearing
Width :
0.591" (15.00mm)