SMR689/18(X)
Manufacturer Part Number:
SMR689/18(X)
Manufacturer/Brand:
Boca Bearing Company
Part of Description:
9X18X4MM SSTL R BEARING
Manufacturer :
Boca Bearing Company
Product Category :
Bearings
Dynamic Load Rating :
Features :
Inner Diameter :
0.354" (9.00mm)
Material :
Stainless Steel
Outer Diameter :
0.709" (18.00mm)
Product Status :
Active
Static Load Rating :
Type :
Radial Bearing
Width :
0.157" (4.00mm)