UFL000-10MM
- Manufacturer Part Number:
- UFL000-10MM
- Manufacturer/Brand:
- Boca Bearing Company
- Part of Description:
- 10MM MNTD UNIT BEARING 2B FLANGE
- Manufacturer :
- Boca Bearing Company
- Product Category :
- Bearings
- Dynamic Load Rating :
- Features :
- Inner Diameter :
- Material :
- Outer Diameter :
- Product Status :
- Active
- Static Load Rating :
- Type :
- Mounted Unit Bearing
- Width :
- 0.394" (10.00mm)