WIFI2432-5
- Manufacturer Part Number:
- WIFI2432-5
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Electronics Inc.
- Part of Description:
- 2432 MHZ WIFI CAVITY BAND PASS F
- Manufacturer :
- Anatech Electronics Inc.
- Product Category :
- RF Filters
- Bandwidth :
- 22MHz
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 2.432GHz Center
- Height (Max) :
- 1.024" (26.00mm)
- Insertion Loss :
- 3dB
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Ripple :
- 1.2dB
- Size / Dimension :
- 4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)