ZVBP-2450-S+
Manufacturer Part Number:
ZVBP-2450-S+
Manufacturer/Brand:
Mini-Circuits
Part of Description:
CAVITY BPF, 2400 - 2500 MHZ
Manufacturer :
Mini-Circuits
Product Category :
RF Filters
Bandwidth :
100MHz
Filter Type :
Band Pass
Frequency :
2.45GHz Center
Height (Max) :
1.378" (35.00mm)
Insertion Loss :
1.3dB
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
Ripple :
Size / Dimension :
5.197" L x 1.181" W (132.00mm x 30.00mm)