20-012-112X
- Manufacturer Part Number:
- 20-012-112X
- Manufacturer/Brand:
- Aries Electronics
- Part of Description:
- DECI-CENTER JUMPERS 20POS
- Manufacturer :
- Aries Electronics
- Product Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- Solder
- Color :
- Multiple, Ribbon
- Connector Type :
- DIP to Pitch Bar
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 10.0µin (0.25µm)
- Features :
- Length :
- 1.00' (304.80mm)
- Number of Positions :
- 20
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.050" (1.27mm)
- Pitch - Connector :
- 0.100" (2.54mm)