JAC-20-223
- Manufacturer Part Number:
- JAC-20-223
- Manufacturer/Brand:
- Cosel USA, Inc.
- Part of Description:
- LINE FILTER 500VAC 20A CHASSIS
- Manufacturer :
- Cosel USA, Inc.
- Product Category :
- Power Line Filter Modules
- Applications :
- General Purpose
- Approval Agency :
- cURus, VDE
- Configuration :
- Two Stage
- Current :
- 20 A
- Filter Type :
- Three Phase (Wye)
- Frequency - Operating :
- 50/60Hz
- Inductance :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Terminal Block
- Voltage - Rated AC :
- 500V