JAC-10-103
Manufacturer Part Number:
JAC-10-103
Manufacturer/Brand:
Cosel USA, Inc.
Part of Description:
LINE FILTER 500VAC 10A CHASSIS
Manufacturer :
Cosel USA, Inc.
Product Category :
Power Line Filter Modules
Applications :
General Purpose
Approval Agency :
cURus, VDE
Configuration :
Two Stage
Current :
10 A
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Frequency - Operating :
50/60Hz
Inductance :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Termination Style :
Terminal Block
Voltage - Rated AC :
500V