PE-0402HFB152ST
- Manufacturer Part Number:
- PE-0402HFB152ST
- Part of Description:
- FERRITE BEAD 1.5K OHM 0402 1LN
- Product Category :
- Ferrite Beads and Chips
- Current Rating (Max) :
- 200mA
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 1.5Ohm
- Features :
- Filter Type :
- Signal Line
- Height (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Impedance @ Frequency :
- 1.5 kOhms @ 100 MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)