PE-01005FB100JT
- Manufacturer Part Number:
- PE-01005FB100JT
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- FERRITE BEAD 10 OHM 01005 1LN
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- Ferrite Beads and Chips
- Current Rating (Max) :
- 540mA
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 100mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Signal Line
- Height (Max) :
- 0.009" (0.22mm)
- Impedance @ Frequency :
- 10 Ohms @ 100 MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 01005 (0402 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)