PZ0603U241-R35TF
- Manufacturer Part Number:
- PZ0603U241-R35TF
- Part of Description:
- FERRITE BEAD 240 OHM 0201 1LN
- Current Rating (Max) :
- 350mA
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 380mOhm
- Height (Max) :
- 0.014" (0.35mm)
- Impedance @ Frequency :
- 240 Ohms @ 100 MHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)