PZ1608D121-1R0TF
- Manufacturer Part Number:
- PZ1608D121-1R0TF
- Manufacturer/Brand:
- Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
- Part of Description:
- FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
- Manufacturer :
- Product Category :
- Ferrite Beads and Chips
- Current Rating (Max) :
- 1A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 200mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Power Line
- Height (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Impedance @ Frequency :
- 120 Ohms @ 100 MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)