PZ1608U600-2R5TF
- Manufacturer Part Number:
- PZ1608U600-2R5TF
- Part of Description:
- FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
- Current Rating (Max) :
- 2.5A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 40mOhm
- Height (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Impedance @ Frequency :
- 60 Ohms @ 100 MHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)