PZ1005U121-1R0TF
- Manufacturer Part Number:
- PZ1005U121-1R0TF
- Part of Description:
- FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
- Current Rating (Max) :
- 1A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 120mOhm
- Height (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Impedance @ Frequency :
- 120 Ohms @ 100 MHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)