PZ1005E100-1R8TF
- Manufacturer Part Number:
- PZ1005E100-1R8TF
- Manufacturer/Brand:
- Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
- Part of Description:
- FERRITE BEAD 7.5 OHM 0402 1LN
- Manufacturer :
- Product Category :
- Ferrite Beads and Chips
- Current Rating (Max) :
- 1.8A
- DC Resistance (DCR) (Max) :
- 20mOhm
- Features :
- Filter Type :
- Power Line
- Height (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Impedance @ Frequency :
- 7.5 Ohms @ 100 MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Lines :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)