P409CP104M275AH221
- Manufacturer Part Number:
- P409CP104M275AH221
- Manufacturer/Brand:
- KEMET
- Part of Description:
- FILTER RC 220 OHM/0.1UF TH
- Manufacturer :
- KEMET
- Product Category :
- EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
- Applications :
- General Purpose
- Attenuation Value :
- Center / Cutoff Frequency :
- Current :
- ESD Protection :
- No
- Filter Order :
- 1st
- Height :
- 0.650" (16.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Channels :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Resistance - Channel (Ohms) :
- 220
- Size / Dimension :
- 0.945" L x 0.445" W (24.00mm x 11.30mm)
- Technology :
- RC
- Type :
- Low Pass
- Values :
- R = 220Ohms, C = 0.1µF
- Voltage - Rated :
- 275VAC