P410EE104M300AH101
Manufacturer Part Number:
P410EE104M300AH101
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
FILTER RC 100 OHM/0.1UF TH
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Applications :
General Purpose
Attenuation Value :
Center / Cutoff Frequency :
Current :
ESD Protection :
No
Filter Order :
1st
Height :
0.634" (16.10mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Resistance - Channel (Ohms) :
100
Size / Dimension :
1.201" L x 0.417" W (30.50mm x 10.60mm)
Technology :
RC
Type :
Low Pass
Values :
R = 100Ohms, C = 0.1µF
Voltage - Rated :
300VAC